Akce a úspěchy II - Mažoretky Telč

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Aktuality

Podzimní medailové žně mažoretek
   Po prázdninovém týdenním soustředění se mažoretky z Telče zúčastnily hned dvou mažoretkových soutěží, a to v Pelhřimově a v Moravských Budějovicích.
   Všechny tři skupiny telčských mažoretek začaly mažoretkovou sezónu s novými skladbami, kterým choreografii opět připravila Maruška Křížková.  Poslední zářijový víkend bojovaly mažoretky v Pelhřimově, kde se konala soutěž "O Pelhřimovský dukát". Skupina Růžiček, se skladbou Hádej mámo, v kategorii starších dětí, obsadila krásné druhé místo, kdy zlatá medaile jim utekla pouze o jediný bod. Nejstarší děvčata, v kategorii juniorek, vybojovala bronzovou příčku. 
   Sobota 17. října patřila soutěži v Moravských Budějovicích s názvem "O posvícenský koláč". Naše nejmenší mažoretky Poupátka svoji kategorii dětí vyhrály, prostřední skupina Růžiček v kategorii kadetek získala stříbrnou medaili a nejstarší děvčata svoji kategorii juniorek se skladbou Tak si běž s několika bodovým náskokem také vyhrála. Na prvních výsledcích je vidět, že jsou nové skladby velmi vydařené. Prostřední skupina začala navíc mažoretkovou sezónu v nových kostýmech. 
   Našim děvčatům gratulujeme a věříme, že se nás bude mažoretkové štěstí držet i v příštích soutěžích. Nyní se budou telečské mažoretky připravovat na soutěž ESSI DANCE CUP JIHLVA 2015 a na tradiční vánoční besídku.
Renata a Marie Křížkovy

Ze soutěže "O posvícenský koláč" v Moravských Budějovicích
Ze soutěže "O posvícenský koláč" v Moravských Budějovicích
Aktuality

Rozpis tréninků na školní rok 2015/2016 
    
První trénink ve školním roce 2015/2016 bude v pátek 11.9.2015 v tělocvičně ZŠ Masarykova v těchto časech:
15:00 hod. - 16:00 hod. Přípravka (Poupátka) a Růžičky
16:00 hod. - 17:00 hod. Růže
 
Rozpis tréninků na celý školní rok 2015/2016:
vždy v úterý a v pátek
15:00 hod. - 16:00 hod. Přípravka (Poupátka) a Růžičky
16:00 hod. - 17:00 hod. Růže

Renata Křížková

Novinky, sdělení:

Aktuální informace:
Fotografie ze soutěže "Ždánický motýl"


____________________________________
V pátek 29.01.2016 odpadá trénink všem skupinám mažoretek z důvodu pololetních prázdnin.
____________________________________
V týdnu od 08.02. do 14.02.2016 odpadá trénink všem skupinám mažoretek z důvodu jarních prázdnin.
____________________________________
Informace pro rodiče o zrušení tréninku. Dne 13.11.2015 odpadá trénink všem skupinám mažoretek - rodinné důvody .
____________________________________
Doplněn kalendář akcí 2015 o nové soutěže a vystoupení .
____________________________________
Fotografie ze soutěže v Moravských Budějovicích naleznete zde .


____________________________________
Informace pro rodiče o organizaci tréninků po prázdninách naleznete zde . Prosím o pečlivé přečtení.
____________________________________
Aktuality

Letní soustředění 2015 - 8. den
(sobota)
    Sobotou naše soustředění končilo. Prožily jsme nádherný celý týden. Bylo to moc prima. Máme 2 nové skladby, 46 vosích píchanců, 1 klíště a 1 vytržený zub. Všechno se nám podařilo zvládnout. Zapomněla jsem dát poslední řády - dodám na tréninku. 
    Takže moje milé družiny - děkujeme vám za krásné týdenní putování pohádkou, některé jste si pohádky připomněly, některé jste poznaly pohádky nové a jak to v pohádkách bývá - všechno se v dobré obrátilo, všichni se měli rádi a žili spokojeně.... I my vás máme moc rády, máme radost, že jste tak šikovné a věříme, že v září na tréninku budeme cvičit spokojeně....
Renata a Marie Křížkovy

Aktuality

Letní soustředění 2015 - 7. den
(pátek)
    Na letošním soustředění jsme prožívaly nádherná slunečná rána na Zálesí. Poslední den soustředění jsme měly nabitý akcemi. Dopoledne jsme procvičovaly mažoretkové skladby. Odpoledne byl královský hon. Z ulovených potravin vařila děvčata večeři na královskou hostinu. Po honu měla děvčata pouť a večer připravovaly družiny večeři. Večer byl ve znamení královských masek, hodování a tancování.

Jídelníček
oběd: vývar s písmenky, knedlíky a svíčková
večeře: pizza a chlebíčky

Aktuality

Letní soustředění 2015 - 6. den
(čtvrtek)
     Další nádherný slunečný den na Zálesí. Dopoledne jsme v družinách hrály hru Královský úkol. Úkolem družin bylo najít co nejvíc královských předmětů. Odpoledne koupání - vodní soutěže družin a rýžování zlata (knoflíků) - také soutěž v družinách. A také nacvičování, nacvičování a zase nacvičování mažoretkových sestav. Večer stezka odvahy - cesta k Perníkové chaloupce.

Jídelníček
oběd: gulášová polévka a vdolky
večeře:  piknik v přírodě-těstovinový salát a grilované párky

Aktuality

Letní soustředění 2015 - 5. den
(středa)
    Dnes bylo krásné slunečné počasí už od rána. Dopoledne jsme hrály hry družin na šikovnost a obratnost. Odpoledne bylo nacvičování skladeb s pompon lektorek hotch potch a koupání. Večer hra na čarodějnice. Každá družina musela vyrobit koště a projet na něm slalom.

Jídelníček
oběd: kuřecí plátek, brambory
večeře: vepřové kostky se zeleninou a rýže

Aktuality

Letní soustředění 2015 - 4. den
(úterý)
    Dnes jsme šly na výlet. Pěšky jsme vyrazily z tábora po modré turistické značce na zříceninu hradu Orlík. Pod hradem jsme si daly oběd a pak jsme pokračovaly do Humpolce, kde děvčata plnila pohádkový úkol Jak dědeček měnil až vyměnil. Z Humpolce jsme se vrátily do tábora autobusem. Večer jsme hrály hry na téma pohádek. Každá družina měla na deset určených slov vymyslet pohádku.

Jídelníček
oběd: pod hradem - polévka s knedlíčky, kolínka a guláš
večeře: party grilování - hamburgery

Aktuality

Letní soustředění 2015 - 3. den
(pondělí)
     Pondělí se na soustředění neslo v duchu cvičení. Skupiny se střídaly na hřišti u Marušky, kde trénovaly nové skladby a u lektorky twirlingu Lenky Doleželové, kde se učily nové cviky a triky s hůlkou. Večer byl odpočinkový program: kvíz družin, jak znáte pohádky a promítání pohádky Princezna ze mlejna.

Poznámky
  • Statečně čelíme i vosím náletům....
  • V soutěži družin zatím vede zelený tým - má již 2 řády.

Jídelníček
oběd: polévka květáková, mletý řízek s bramborovou kaší a zeleninovou oblohou
večeře: špagety s rajčatovou omáčkou

Aktuality

Letní soustředění 2015 - 2. den
(neděle)
     Uvítal nás sluníčkový den. Dopoledne jsme střídavě nacvičovaly nové skladby. V družinách si zahrála děvčata hru Zapomětlivý Honza. Úkolem družin bylo nezapomenout po trase 1,5 km 12 přísloví. Odpoledne se zase cvičilo a hrály jsme hru "Najdi peříčka Ptáka Ohniváka".
     Večer jsme si hrály na pohádku Sedmero krkavců. Úkolem družin bylo ušít košili.

Jídelníček
oběd: polévka krupicová s vejcem, knedlo, zelo, vepřové
večeře: fazole po boloňsku

Aktuality

Letní soustředění 2015 - 1. den
(sobota)
   První den soustředění nás čekalo nádherné sluníčkové počasí. Po ubytování a příjezdu všech mažoretek jsme si rozdělily nové trička, mikiny a legíny. Naše nové oblečení zaujalo i ostatní táborníky. 
    Potom se děvčata seznámila s naší táborovou hrou Pojďte s námi do pohádky. Máme pět smíšených družin - každá družina si zvolila svého vedoucího - rytíře, ostatní děvčata vdružině jsou pážata. Skupiny se pustily do první soutěže. Jejich úkolem bylo najít indicie k pohádce.
    Dále jsme hrály hru míčkovanou - kde zůstane nejméně míčků. Na večer si měla děvčata připravit, podle indicií z odpoledne, hranou pohádku. Děvčata předvedla skvělé herecké výkony. Na večerním programu jsme oslavovaly narozeniny naší mažoretky Adélky Lupačové.

Jídelníček
večeře: šunkofleky se zeleninou a okurkou

Aktuality

Letní soustředění 2015
    O prázdninách 2015 budou mít mažoretky velké mažoretkové soustředění opět na dětském táboře Zálesí u Humpolce.

Celé soustředění má v letošním roce název:
Pojďte s námi do pohádky
Podle názvu se zdá, že bude pouze pro malé, ale věřte, že si najdou svoje i starší děvčata.

Termín: 22.08.2015 - 29.08.2015
Platba: 2.100,- Kč na účet 185342305/0600 nebo v hotovosti – nejpozději do 15.8.2015
Nástup: 22.08.2015 v období 13:00 – 14:00 hodin

    Úplné informace o soustředění naleznete v sekci Letní soustředění 2015. Zatím se zdá, že nám bude počasí přát. Těšíme se na vás na všechny a věříme, že i letošní mažoretkové soustředění se vám bude líbit. Pilně připravujeme program i nové skladby pro příští mažoretkové období.
Renata a Marie Křížkovy

Aktuality

Mažoretky z Telče byly součástí oslav založení 1. české letecké školy F AIR

    Poslední sobotu v květnu byly mažoretky z Telče pozvané na oslavy 25. výročí založení 1. české letecké školy F AIR do Benešova, aby svým vystoupením zpestřily celodenní program oslav. Mažoretky si připravily speciálně pro tuto příležitost nové skladby – Já se vznáším, já si létám a Jsem pilotem ČSA – obě tyto skladby nadchly natolik, že je musela děvčata opakovat. 
    Vedení letecké školy nám po vystoupení našich děvčat řeklo: "Že je v Telči zámek a náměstí jsme věděli, ale ode dneška si budeme pamatovat, že Telč má i nádherné mažoretky". A to bylo pro nás velké ocenění. Nejen, že se děvčata dokázala podívat do zákulisí letiště, některé z nich měly štěstí, že se mohly i proletět. 
    Prostřední mažoretky se navíc zapojily i do dětské navigační soutěže a naše dívka, Eliška Bednářová, dokázala porazit i kluky, kteří mají létání jako koníčka a dětskou navigační soutěž vyhrála. Mažoretky měly krásný zážitek a navíc svým vystoupením reprezentovaly město Telč.

    Po vystoupení v Benešově byla děvčata v neděli i na setkání dechových hudeb v Telči a první červnovou neděli byly zase součástí programu dětského dne v Radkově. A právě sobotním vystoupením v Radkově skončil program mažoretek v letošním školním roce. 
    Mažoretky začínají s pilnými přípravami až poslední týden v srpnu, kdy odjedou na týdenní soustředění do Zálesí u Humpolce, kde budou nacvičovat nové skladby pro nadcházející mažoretkovou sezónu, protože již v září je čeká soutěž O Pelhřimovský dukát.
    Všem našim děvčatům přejeme krásné prázdniny a děkujeme za celý školní rok, kdy jsme toho hodně dokázaly, na hodně míst se podívaly a zažily hodně hezkých chvil.

Renata a Marie Křížkovy

Letiště Benešov - Nesvačily
Aktuality

O střevíček z pohádkové Telče 2015

Děkuji všem rodičům, kteří mne i v letošním, již šestém ročníku soutěže, podrželi a podporovali mě v mém úsilí zvládnout organizaci soutěže. V letošním roce přijelo 650 mažoretek z 20 měst, což se již téměž stalo standardem. Všem vám děkuji za krásné květinové poděkování, které mi udělalo obrovskou radost a bylo to možná víc než všechna slova…

Děkuji všem našim mažoretkám za zvládnutí soutěžních skladeb. Za snahu poprat se i se skupinami, které soutěží na nejvyšších soutěžích a i s těmito skupinami obstát.

Ráda bych poděkovala představitelům města za vstřícnost a pomoc při organizaci soutěže:

Věře Peichlové
starostovi města Telče Mgr. Romanu Fabešovi

Dále patří poděkování:

Mgr. Zadinovi, řediteli ZUŠ
Ing. Plucarovi, řediteli Univerzitního centra Masarykovy university v Telči
panu Norkovi, kastelánovi Státního zámku v Telči
a
paní Tomášové, která opět dokázala napéci a nazdobit perníčky pro každou soutěžící mažoretku

Renata Křížková

Aktuality

Soutěž "O střevíček z pohádkové Telče 2015" je spolufinancován z Fondu Vysočiny, z programu podpory jednorázových akcí.


Aktuality

O střevíček z pohádkové Telče 2015

    O střevíček z pohádkové Telče přijelo předposlední květnovou sobotu bojovat 40 mažoretkových týmů z 20 měst. Mažoretky byly rozděleny do pěti věkových kategorií. Mezi 650 mažoretkami, ani v letošním ročníku, nechyběli kluci. Jeden z nich měl dokonce, právě v den soutěže, sedmé narozeniny. Za všechna děvčata, diváky, pořadatelé a porotce mu na pódiu popřál Milan Řezníček. 
    V letošním ročníku žádná skupina mažoretek z Telče střevíc nezískala. Nejmenší Poupátka skončila na třetím místě, se stejným počtem bodů jako druhé mažoretky z Dačic - v tomto případě rozhodovala známka předsedkyně poroty a tu měla děvčata z Dačic vyšší. Růžičky skončily na druhém místě a nejstarší Růže vybojovaly v kategorii juniorek třetí místo. 
    Novinkou letošního ročníku byla i volba Miss mažoretka Telče. O korunku Miss a šerpu zabojovalo 15 dívek. Svojí Miss si volili diváci i porota. Nejhezčí dívkou, dle diváků, byla Sára Krupilová z Brtnice, 1.vicemiss se stala dívka z domácího týmu Natálie Liščáková, 2.vicemiss byla zvolena diváky Zdenka Malinová ze Šlapanova. Porota zvolila za nejkrásnější dívku Veroniku Dvořákovou z Pacova i tato dívka si odnesla korunku i šerpu. O tuto soutěž byl nevídaný zájem a všechny dívky předvedly nádherné volné programy, kterými chtěli zaujmout nejen diváky ale i porotu. 
   Další novinkou bylo historické focení v dobových mažoretkových kostýmech z 50 let. Za krásné historické fotografie vděčí všichni návštěvníci Jindřichu Bednářovi, kterému patří velký dík. I přes nepřízeň počasí dokázal moderátor udržet po celou dobu soutěže dobrou náladu tak, aby si všechna děvčata odvážela nejen nádherné dárky, ale i hezké vzpomínky. 
    Pořadatelé děkují všem rodičům a přátelům telečských mažoretek, kteří pomohli jak s přípravami, tak s celou realizací soutěže.

Renata a Marie Křížkovy

Ze soutěže z Telče
Ze soutěže z Telče
Aktuality

Telčské mažoretky úspěšně bojovaly v Polné

   V sobotu 18. dubna se skupiny telčských mažoretek zúčastnily pátého ročníku soutěže O pohár starosty města Polná. Soutěže se zúčastnilo 450 mažoretek z celé ČR. Děvčata z Telče bojovala ve třech věkových kategoriích.
  
Naše prostřední skupina mažoretek Růžičky vybojovala bezchybným výkonem ve své kategorii Kadetky 2. místo, ve věkové kategorii Juniorky - starší soutěžily naše nejstarší mažoretky Růže. Ty dokázaly také ve velké konkurenci vybojovat pohár za 2. místo. Naše nejmenší skupina Poupátka na medailové umístění tentokrát nedosáhla, ale ve své kategorii Děti se neztratily, i když byly zdaleka nemladším týmem soutěže.

Renata a Marie Křížkovy

Novinky, sdělení:

Aktuální informace:
Kompletní informace o soustředění mažoretek naleznete zde . Prosím o pečlivé přečtení.
____________________________________
Aktuální informace:
V galerii naleznete fotky ze soutěže "O střevíček z pohádkové Telče 2015" .
____________________________________
Aktuální informace:
V galerii naleznete fotky z našeho vystoupení na oslavě založení letecké školy F-Air v Benešově a také z mažoretkového výletu do Prahy .
____________________________________


Ze soutěže O pohár starosty města Polná 2015 - skupina Poupátka
Ze soutěže O pohár starosty města Polná 2015 - skupina Růžičky
Ze soutěže O pohár starosty města Polná 2015 - skupina Růže
Ze soutěže O pohár starosty města Polná 2015 - skupina Růže
Aktuality

Soutěž v Ivančicích.

   Mažoretky z Telče poprvé bojovaly na postupové soutěži IMC. V sobotu 11. října 2014 se mažoretky z Telče poprvé zúčastnily mezinárodní postupové soutěže mažoretek International Majorettes Competition.
   
Naše mažoretky se v  konkurenci ostatních zkušenějších skupin neztratily. Nejstarší mažoretky Růže soutěžily v kategorii juniorek a vybojovaly nádherné 3. místo. Skupina se představila v nových kostýmech, které v rekordním čase ušila paní Jana Valová a i jí patří také velký dík. Prostřední mažoretky Růžičky, obsadily 4. místo.
   
Obě skupiny mažoretek z Telče předvedly porotě nové, velmi technicky náročné sestavy, které pomohl secvičit p. Lubomír Kábrt, mistr ČR ve twirlingu a obě skupiny postupují do dalšího kola. Choreografkou všech nových soutěžních skladeb je Marie Křížková. Obě skupiny mohutně podporovali rodiče a i to děvčatům hodně pomohlo. Doufáme, že se bude našim mažoretkám dařit i v dalších kolech této soutěže.

Renata Křížková, vedoucí mažoretek Telč

Novinky, sdělení:

Soutěž "O střevíček z pohádkové Telče 2015"


  Již tradičně s příchodem jara začínají "ostré" přípravy na soutěž mažoretek v Telči. Letošní rok proběhne již 6. ročník soutěže.
Přijměte tedy od nás, členů realizačního týmu pozvánku na tuto soutěž, která se uskuteční v sobotu 23. května 2015 v 10 hodin na náměstí Zachariáše z Hradce.
  Na našem webu jsou již připraveny propozice k soutěži, vyhlášené soutěžní kategorie a přihlášky, které můžete posílat vyplněním formuláře přímo na našich stránkách, nebo formulář k vytištění a poslání klasickou poštou.
Veškeré nové informace k soutěži a přihlášené skupiny budou průběžně vystavovány na naše stránky.

  Těšíme se na všechny mažoretkové skupiny a také na vás, vážení rodiče, diváci a přátelé mažoretek v Telči.

Renata Křížková

Ze soutěže v Ivančicích - Růžičky
Ze soutěže v Ivančicích - Růže
Ze soutěže v Ivančicích
Ze soutěže v Ivančicích
Aktuality

K nedělní soutěži "O pelhřimovský dukát 2014"

  Děkuji všem rodičům za dopravu a podporu v hledišti při sobotní soutěži v Pelhřimově. Mažoretkám děkuji za bojovnost a nádherné předvedení skladeb. Druhé místo Růží, v nejvíce obsazené kategorii juniorek a třetí místo Růžiček, je skvělým začátkem nové mažoretkové sezóny. V příloze zasílám bodové hodnocení, abyste viděli, že k získání prvních míst, v obou kategoriích, nám chybělo jen málo - může to být jedna spadlá hůlka, jedno zaváhání... Proto musíme přistupovat k jednotlivým tréninkům zodpovědně a jít do toho naplno! Postupová soutěž je již za 3 týdny :-).

Renata Křížková

Výsledky soutěže v Pelhřimově - kategorie Děti
Výsledky soutěže v Pelhřimově - kategorie Juniorky
Aktuality

Nové informace pro rodiče ke školnímu roku 2014/2015
naleznete v aktualitách a v sekci "Informace pro rodiče".
Prosím, sledujte tyto informace pravidelně, neboť se průběžně aktualizují!


Renata Křížková

Aktuality

Soustředění mažoretek Zálesí 2014


  Sobotou posledního prázdninového víkendu skončilo letošní soustředění mažoretek. Počasí nám moc nepřálo, skoro denně přeprchalo, nebo jsme zažily pořádný déšť. Vážíme si toho, že nám vedení tábora po celou dobu našeho pobytu umožnilo cvičit v uzavřených prostorách. Za to jim patří velký dík, neboť se musel kvůli nám přizpůsobit také program ostatních dětských skupin ubytovaných na táboře.

  
Na závěr letošního soustředění bych chtěla poděkovat slečně Anitě za pomoc a nacvičení twirlingových prvků. Marušce za choreografie nových skladeb, Renatě za pomoc s organizací soustředění, rodičům a mažoretkám za poctivý přístup k celé akci. Věřím, že se všem zúčastněným letošní soustředění líbilo a těším se na tréninky ve školním roce.

Renata Křížková


Realizační tým Zálesí 2014
Novinky, sdělení:

Dobrý den,

 tréninky mažoretek ve školním roce 2014/2015 budou takto:
út
erý a pátek - tělocvična ZŠ Masarykova
14:30 - 15:30 h nejstarší děvčata Růže
15:30 - 16:30 h prostřední mažoretky Růžičky
16:30 - 17:30 h nejmenší mažoretky Poupátka - přípravka

 Z důvodu oprav ve škole Masarykova budou tréninky dočasně v budově Sokola Telč - vedle ZŠ Masarykova, budova Armagedonu, I. patro. Časy tréninků i dny zůstávají nezměněny.
První trénink všech skupin v úterý 16.
09.2014!

Renata Křížková

____________________________________

Soustředění 2014
Soustředění 2014
Soustředění 2014
Důležité upozornění:

Informace k sekci Galerie:

Fotografie mažoretek v prezentacích na našich stránkách jsou náhledová fota v záměrně malém rozlišení z důvodu rychlosti načítání. Fotografie nelze stahovat z důvodu ochrany našich děvčat. Pokud by některý z rodičů nesouhlasil s uveřejněním fotografie v této podobě, prosím o informaci a fotka bude vyřazena z galerie.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky