Něco o nás - Mažoretky Telč

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Něco o nás:

Telčské mažoretky - založení a počátky působení v Telči 

  Naše první mažoretková skupina byla založena v roce 2007 pod názvem Mažoretky Telč, o.s. (občanské sdružení). Do skupiny jsme nabraly šikovné holčičky ve věku 4-7 let. Trénovaly jsme dvakrát týdně v telské mateřské škole Komenského. Ale i za toto nedlouhé fungování jsme stihly uspořádat soustředění v Kněžicích, nesčetná vystoupení jak v Telči a okolí, tak i mimo ČR a několik - pro okolní svět možná drobných, ale pro nás obrovských úspěchů. Reprezentovaly jsme město Telč ve spřátelené slovenské Šale, absolvovaly jsme naši první soutěž "O Pohár ze Zámku" (Kolín 2008), zúčastnily jsme se přehlídky mažoretek v Hodoníně a další.

  V roce 2008 jsme přijaly nabídku pana ředitele telčského DDM pana Jiřího Plachého, abychom přešly pod m dětí a mládeže v Telči. Souhlasily jsme a založily jsme celkem  3 skupiny mažoretek. Nejmladší holčičky ve věku 3-5 let, které si říkají Poupátka, prostřední holčičky ve věku 6-8 let se jmenují Růžičky a nejstarší děvčata ve věku 8-11 let  jsou Růže.

  V následujícím roce 2009 byly dě
včatům ušity nové krásné kostýmy se znakem města Telče. Dvorními švadlenami se staly Jana Valová a Alena Vejmělková. Trénovaly jsme dvakrát týdně včetně některých víkendů a nacvičily jsme krásné skladby.
  Dne
10. dubna 2009 se naše dvě nejstarší skupiny mažoretek zúčastnily taneční soutěže "Dance Děčín 2009" s názvem "O putovní pohár starosty města Děčín". Naše děvčata soutěžila ve dvou věkových kategoriích - děti a kadetky, mažoretky s hůlkou. V kategorii děti, v konkurenci 13 souborů obsadily mažoretky žičky výborné 2. místo, kdy nás dokázala porazit pouze děvčata z taneční školy Stardance Chomutov. Starší děvčata v kategorii kadetek obsadila pěkné 7. místo. Tato děvčata soutěžila s dalšími 11 soubory, takže konkurence byla také velká.
  
Dále jsme se zúčastnily 2. května 2009 soutěže "O pohár ze zámku" - Kolín 2009. Ani tady se naše šikovná děvčata neztratila. Prostřední skupina mažoretek žičky získala krásné a zasloužené 1. místo. Starší skupina děvčat že se také dobře umístila v polovině pole soutěžících skupin v kategorii kadetky.

  
Tento rok jsme se také zúčastnily přehlídky v Hodoníně - soutěže Miss mažoretka 2009, kde za nás soutěžila malá Natálka Liščáková a Melanka Malečková. Samozřejmě jsme se snažily co nejvíce cestovat, vystupovat a zlepšovat se. Vystoupení bylo opravdu hodně a od dubna do srpna jsme měly plné ruce práce a takřka žádný volný víkend.

  Š
kolní rok 2009/2010 jsme začaly hned v srpnu soustředěm. Soustředě probíhalo v termínu od 23.8 do 28.8.2009 na základně DDM Telč v blízkých Zvolenovicích. Soustředění se zúčastnila nejstarší a prostřední skupina mažoretek. Na tomto mažoretkovém táboře jsme zažily mnoho legrace, naučily jsme se mnoho nových cviků, a také jsme nacvičily nové skladby na následující soutěžní rok. První soutěží pro tento školní rok byla soutěž v Dačicích dne 14.11.2009. Soutěž "Dačický pohár, aneb kde vznikla kostka cukru 2009" se zúčastnily že a žičky. Naše děvčata opět nezklamala a skončila na krásných místech. Růžičky v kategorii ti obsadily nádherné 1. místo ze 6 soutěžních týmů a že obsadily pěkné 7. místo z 15 mažoretkových skupin

  V roce 2009 byla také zřízena doména mazoretkytelc.cz a zároveň i založeny tyto webové stránky. Od této doby můžete sledovat dění mažoretek v Telči také na internetových stránkách:
www.mazoretkytelc.cz
Z našich soutěží ...
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky